LV | ENG | RU
JAUNUMI DARBNĪCAS ROTAĻAS PAR MUMS LABIRINTS PROJEKTI KONTAKTI
Satiec savu meistaru 2017 19.03.2017
Mūsu sveču liešanas darbnīca piedalās centrālajā “Satiec savu meistaru! 2017” pasākumā Rīgā 1. aprīlī, Swedbank Latvija centrālajā ēkā un tās āra teritorijā (Balasta dambī 15). Gaidām ciemos!

Kā arī 31.03. un 01.04. no 9:00 līdz 15:00 biedrības 7Balles telpās notiks koka rotaļlietu darbnīcas. Kaspara Brikuļa vadībā dalībnieki tiks iepazīstināti ar izmantojamajiem materiāliem un instrumentiem koka rotaļlietu pagatavošanai. No sagatavēm varēs arī pagatavot savu koka auto un dūceni, kā arī vērot koka vilciņa virpošanas paraugdeminstrējumus.
Foto konkurss "Tava Ziemassvētku Egle" 06.12.2016
Radošs prieks un rokdarbi Jaunpilī 10.10.2016
Satiec savu meistaru 23.03.2016
1.aprīlī 11:00 - 18:00 biedrības sveču liešanas darbnīca piedalās Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētajā pasākumā "Satiec savu meistaru 2016". Šajā dienā jo īpaši gaidām sveču lējējus. Darbnīcas apskate, piedalīšanās izejmateriālu sagatavošanā un vienas mazas svecītes liešana bez maksas.
Februāris sveču mēnesis 30.01.2016
Nāc un dari! Tu vari! 20.12.2015
Jaunpils “7 BALLES”– viena no 160 biedrībām, kas saņēmušas atbalstu kvalitatīvākai ikdienai novados
Kopš 2013.gada 160 Latvijas biedrības un nodibinājumi saņēma 712 100 eiro lielu Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Nāc un dari! Tu vari!” atbalstu dažādu ieceru īstenošanai savos novados. Šonedēļ atbalstu saņēma arī Jaunpils novada biedrība “7 BALLES”. Kopumā norises atbalstītas 79 pašvaldībās, aptverot 108 350 iedzīvotājus pilsētās un lauku apvidos.

Biedrība “7 BALLES” radoši darbojas Jaunpils novadā – lauku teritorijā, veido aktīvu un estētiski augstvērtīgu vidi, iesaista apkārtējos iedzīvotājus kultūras, sporta un radošās aktivitātēs. Lielā cieņā ir amatniecība un rokdarbi. Gada ietvaros biedrības telpās un apkārtnē sevi radoši izpauduši vairāk nekā 800 interesentu. Biedrība veiksmīgi piesaista finanšu līdzekļus un sadarbībā ar vietējo pašvaldību soli pa solim veido savu dzīvi saturīgāku visiem pagasta cilvēkiem.

Projekts “Radošs prieks un rokdarbi Jaunpilī” (EUR 4`085) aicinās vismaz 200 interesentus, lai uzzinātu vairāk par baltu rakstu zīmēm un tērpiem, apgūtu interesantas un neparastas rokdarbu tehnikas, gleznotu uz lina un zīda, un radinātu sevi pie zāļu tēju sagatavošanas un izmantošanas ikviena veselībai. Fonda finansējums nodrošinās nodarbībām nepieciešamo darba rīku un materiālu iegādi, kā arī samaksu nodarbību vadītājiem.
Visas organizācijas, kas saņēma fonda atbalstu, ar savu rosību bagātina apkaimes iedzīvotāju dzīvi un palīdz līdzcilvēkiem. Atbalstīto organizāciju aktivitātes aptver dažādas jomas. Trīs gadu laikā programmas ietvaros atbalstītas 38 organizāciju kultūras un radošas ieceres, sociālās palīdzības jomā īstenoti 34 projekti, 32 aktivitātes ietver darbu ar bērniem un ģimenēm, 28 – darbu ar senioriem, jauniešu iniciatīvas īstenotas 22 projektos, citas jomas skar vēl seši projekti.

Visvairāk projektus īstenoja organizācijas Latgalē (41). Savukārt Vidzemē īstenotas 39 iniciatīvas, Kurzemē – 36, Zemgalē – 23 un Rīgā īstenots 21 projekts.

Aicinām iepazīties ar atbalstīto organizāciju projektu aprakstiem šeit.

Organizāciju veikums programmā „Nāc un dari! Tu vari!” ir ieguldījums to ilgtermiņa attīstībā. Organizāciju darbību atzinīgi novērtējušas vietējās pašvaldības un to veiksmīgā sadarbība ir labvēlīgi ietekmējusi vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvi.
Lielais Jēkabs 2015 28.11.2015
20. novembrī, Šlokenbekas muižā tika pasniegtas Kurzemes Tūrisma asociācijas kvalitātes balvas „Lielais Jēkabs 2015”. Šādas balvas tiek pasniegtas kopš 2004.gada, un šogad apritējuši jau vienpadsmit gadi, kopš iedibināta šāda tradīcija. Balva „Lielais Jēkabs” ir viens no veidiem, kā Kurzemes Tūrisma asociācija var pateikties par ieguldīto darbu Kurzemes tēla veidošanā un spodrināšanā. Vienlaikus tas ir arī veids, kā tiek izcelti labākie, jaunākie, pieredzes bagātākie uzņēmumi, kuru piemēram ir vērts sekot arī citiem. Šogad vērtēšanai izvirzīti un uz apbalvojumu pretendēja vairāk nekā piecdesmit nominantu sešās nominācijās. Nominantus arī vērtēja sešas ekspertu komisijas, kuras iepazinās, izbaudīja un izdzīvoja piedāvātos pakalpojumus.

Nominācijā „DIŽAIS KURZEMES MEISTARSTIĶIS MAZAJIEM 2015” balva tika pasniegta radošai darbnīcai “7 BALLES”.

Paldies par atbalstu Jaunpils novada domei, tūrisma informācijas punktam un Tukuma tūrisma informācijas centram.

Plašāk - www.kurzeme.lv
2015. gada rudens darbnīcu piedāvājums 20.08.2015
Gaidām ciemos kopīgi pastrādāt. Esam izdomājuši kā viegli uztaisīt dažādas lietas - koka mašīnīti, kuģīti, tinglojumu, vēja dzirnaviņu un sveces. Vairāk darbnīcu bildes varat apskatīt sadaļā NĀC DARĪT. Pie mums vienlaicīgi būs ērti darboties grupiņās līdz 30 cilvēkiem. Tuvumā interesanti apmeklēt arī Jaunpils pili, audēju darbnīcu un Kartavkalnu.
Kurzemes Meistarstiķi 11.06.2015
Šajā vasarā biedrības radošās darbnīcas piedalās akcijā „Kurzemes meistarstiķi”. Biedrības darbnīcas ir vienas no divdesmit trim Kurzemes dižajiem meistarstiķiem. Akcija norisinās no 2015.gada 1.maija līdz 30.septembrim. Tās laikā būs iespēja iepazīties ar dažādām tradīcijām un ieražām Kurzemē: maizes cepšanu, zivju kūpināšanu, medus sviešanu un seno žogu veidošanu. Ar amatu prasmēm iepazīties varēs audēju, keramikas, sveču liešanas, kokapstrādes, dzintaru aproču un seno kuršu rotu tapšanas darbnīcās.
7.marts biedrībā „7 BALLES” – Putnu diena 01.04.2015
Laimīgie putni sadalījuši jaunās mājas un sākuši tās iekārtot. 7.martā biedrībā „7 BALLES” bija Putnu diena. Sanākušie 24 būrīšu darinātāji šajā dienā pa visiem izgatavoja 11 putnu ģimenēm jaunas mājas un, lai paši varētu svilpot putniem līdzi, uztaisīja 13 koka svilpavniekus. Putnu diena turpinājās 16.martā, kad Irlavas bērnu mana puiši sameistaroja 10 putnu būrīšus. Tā 21 putnu ģimene šopavasar saņem jaunu privātmāju ar Jaunpils un Irlavas putnu draugu atbalstu un gādību.
Arta Berezovska un Artūrs Dumbris ar tikko tapušo punu būrīti
7. martā Putnu diena 01.03.2015
Gaisā jūtams pavasaris un putni sāk noskatīt jaunas mājas. Ir īstais brīdis palielināt apdzīvojamās platības. No jau sagatavotām detaļām naglosim putnu būrus.

Dalības maksa
Būrītis mazputnam EUR 7
Būrītis strazdam EUR 10
Būrīšiem iespējamas atlaides.

Vienlaikus notiks koka svilpaunieku darbnīca (7.martā bez maksas). Līdz jāņem ass kabatnazis un licence ar to darboties
Staro Rīga - Atstaro Jaunpils 22.11.2013
Radošās darbnīcas.
Nāc! Un izgatavo savu īpašas formas un satura atstarotāju.
Pakarini pie divriteņa, traktora, skolassomas vai ābeles zarā pie mājas durvīm.


MĒRĶIS
Padarīsim savu novadu par visatstarojošāko vietu uz pasaules.
Iepriekšēja pieteikšanās, varam nelielās grupiņās.

ZILI ZAĻI 27.07.2013
Biedrība 2012.gadā piedalījās Jaunpils novada domes izsludinātajā mazo projektu konkursā „Darām paši” ar projektu „ZILI ZAĻI”. Projekta ietvaros radošajā kokamatniecības darbnīcā tika izgatavots koka karuselis. Šobrīd karuselis ir uzstādīts. Gan bērni, gan pieaugušie guvuši daudz prieka no jaunās rotaļas. Karuselis katru dienu gaida gan lielus, gan mazus karuseļoties gribētājus.

Radoša diena darbnīcā 27.07.2013
4. un 18.jūlijā visas dienas garumā darbojās bērnu kokamatniecības radošā darbnīca. Bērni iepazinās ar kokgriešanas tehniku un izgatavoja pirmos darbiņus - pašu zīmētu, izgrieztu un krāsotu figūriņu.

Aicinam visus darīt gribētājus nelielās grupiņās pieteikties un nākt darboties radošajā darbnīcā.

Microsoft programmatūras ziedojums 08.12.2012

Lai veicinātu nevalstisko organizāciju kapacitāti un piekļuvi mūsdienīgām tehnoloģijām, jau padsmit gadu Microsoft programmatūras ziedojumi sniedz atbalstu nevalstisko organizāciju darbībai un iniciatīvām. Biedrība sagatavoja un iesniedza Projekta iesniegums bezmaksas Microsoft programmatūras ziedojumam. Microsoft augstu novērtē nevalstisko organizāciju būtisko lomu un ieguldījumu gan nelielās kopienās, gan nacionālā un starptautiskā līmenī, tādēļ aktīvi iesaistās organizāciju darbības atbalstā un attīstības veicināšanā. Microsoft atbalstīja arī biedrības „7 BALLES” Projektu un piešķīra bezmaksas programmatūru biedrības darbības nodrošināšanai.
Ciemiņi Radošajā darbnīcā 06.10.2012
2012.gada 25.septembrī biedrības Radošajā darbnīcā viesojās Jaunpils vidusskolas 2.b klases skolnieki skolotājas Tamāras Juzupas vadībā. Bērni piedalās Zemkopības ministrijas izsludinātajā konkursā Latvijas skolu jaunatnei „Mūsu mazais pārgājiens”. Konkurss notiek laika posmā no 2012. gada 11. maija līdz 5. oktobrim. „Šā gada konkursa mērķis ir vairot bērnu un jauniešu zināšanas un izpratni par koka daudzveidīgajiem izmantošanas veidiem un iespējām Latvijā. Konkursa moto: „Iepazīsties-Koks!". Konkursa ietvaros bērni apciemoja sava novada kokapstrādes uzņēmumus un kokapstrādes meistarus. Skolēni ar interesi skatījās kā darbojas kokapstrādes darbagaldi un īpašs prieks bija par iespēju pašiem padarboties Radošajā darbnīcā.
“Latvijas Zaļās kustības” projektu ideju konkurss 08.12.2012
Biedrība ar projektu „Ātraudzīgo koku sugu audzēšana – Latvijas enerģētikas perspektīva” piedalijās Starptautiskās vides organizācijas CEE Bankwatch Network un “Latvijas Zaļās kustības” kopīgi rīkotajā projekta ideju konkursā par ilgtspējīgām un “zaļām” idejām vietējo kopienu attsītībai. Konkursa mērķis bija apkopot priekšlikumus, ko būtu būtiski ņemt vērā, plānojot Eiropas Savienības fondu aktivitātes 2014. - 2020. gadu periodā tā, lai tās pēc iespējas sekmētu vietējo kopienu ilgtspējīgu un “zaļu” attīstību. Konkursa gaitā saņemtie priekšlikumi tiks apkopoti un kā rekomendācijas iesniegti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un citām institūcijām. Balstoties uz konkursa laikā saņemtajām idejām, Latvijas Zaļā kustība sadarbibā ar citām nevalstiskajām organizācijām izstrādās konkrētus ieteikumus, kā tieši ES fondu līdzekļus vajadzētu lietot Latvijā, lai tie nestu vislielāko iespējamo labumu. Izstrādātie priekšlikumi tiks iesniegti Finanšu ministrijai un Eiropas Savienības fondu Pagaidu uzraudzības komitejai.
ZILI ZAĻI 27.05.2012
Ar Jaunpils novada domes līdzfinansējumu programmas "Darām paši" 2012.gada konkursa ietvaros biedrība realizēs projeku "ZILI ZAĻI". Izgatavosim koka karuseli mazajiem – pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Karuseļa izmēri un tematika būs veidoti, lai uzrunātu mazos rotaļāties gribētājus. Tā būs tradicionālās formās veidota ekoloģiska koka atrakcija, bet tai pašā laikā atraktīvs objekts, kas piesaistīs garāmbraucējus. Karuselis veidots kā stabila koka konstrukcija 4 metru diametrā ar krāsaina auduma jumtu, aprīkots ar vismaz četrām figurālām sēdvietām un krāsainu apgaismojumu.
Biedrības aktivitātes "Muzeju nakts 2012" ietvaros 23.05.2012
19.maijā atklāšanu piedzīvoja biedrības pirmais mikromuzejs. Apmeklētāju nebija daudz, bet bija. Atbraukušie varēja skatīt arī Anetes Krūmiņas stikla darbu izstādi un citas vērtības, kas par godu šai naktij izceltās no fondiem. Jaunpils pils pagalmā plānotā ēnu teātra vietā tapa atrakcija jaunākajiem apmeklētājiem "Gaismēnu labirints".